mgr inż Damian Lisiecki

Informacje dodatkowe: 

 

Mgr inż. Damian Lisiecki jest absolwentem Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej. W 2005 roku ukończył studia podyplomowe „Nauczyciel Wychowania Fizycznego” a w 2015 roku ukończył studia podyplomowe z „Organizacji i Zarządzania” na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Od 2006 roku zatrudniony na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od tego roku na UAM prowadził zespół piłki siatkowej mężczyzn na poziomie I i II ligi. Od roku 2016 pełni funkcję zastępcy dyrektora ds. sekcji sportowych akademickich i wyczynowych.

Od roku 2014 posiada I klas trenerską z piłki siatkowej. w latach 2012-2016 członek Wydziału Siatkówki Plażowej w Polskim Związku Piłki Siatkowej. W latach 1999-2003 objęty szkoleniem kadry narodowej w siatkówce plażowej, wielokrotny reprezentant Polski w tej dyscyplinie sportowej. Czterokrotny złoty medalista w siatkówce plażowej oraz zdobywca Puchary Polski w parze m.in. z Danielem Plińskim i Dominikiem Witczakiem. W latach 1995-2016 profesjonalny zawodnik w piłce siatkowej w klubach II, I i Plus Ligi. 

Od roku 2008 Organizator wielu projektów siatkówki plażowej, piłki ręcznej plażowej i piłki nożnej plażowej rangi Mistrzowskiej: Plaży Wolności w Poznaniu, czy Plaży Gotyku w Toruniu. Od roku 2015 organizator sportu młodzieżowego oraz turniejów dzieci i młodzieży w dyscyplinie piłka siatkowa.
Współtwórca projektów na UAM: Mistrzostwa Polski Pracowników Szkół Wyższych w piłce siatkowej, Familiada na Morasku. Od 12 lat organizator turniejów dla społeczności akademickiej i lokalnej (samorządy i partnerzy wspierający sport na UAM). Został wielokrotnie nagrodzony nagrodą za osiągnięci organizacyjne przez Rektora UAM. W roku 2019 odebrał również „Medal 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego”.