1. Przejdź do Treść
  2. Przejdź do Menu główne

Data publikacji w serwisie: 1 kwietnia 2023 r.

WIOSENNY rozRUCH NA UAM – 2023

Celem wydarzenia jest promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród społeczności Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

ZASADY UCZESTNICTWA

Zadaniem uczestników wydarzenia jest pokonanie jak najwięcej ilości kilometrów w ciągu całego miesiąca, które przypisane będą Wydziałowi lub jednostce UAM, na którym studiuje lub pracuje. W tym roku w ogólnodostępnych wynikach został wyłączony pokaz śladów GPS. Każdy uczestnik będzie mógł indywidualnie sprawdzać go na swoim koncie.

Uczestnicy mają do wyboru aktywności fizyczne takie jak:

  • bieg w terenie
  • marsz w terenie (spacer)
  • jazda na rowerze
  • marsz z kijkami nordic
  • walking
  • jazda na rolkach

Uczestnik wydarzenia może włączyć aplikację wielokrotnie w dowolnym czasie w okresie trwania „Wiosennego RozRUCHu na UAM” wybierając różne aktywności.

Jak się zapisać – instrukcja obsługi do pobrania

PRAWO STARTU

Prawo uczestnictw w wydarzeniu mają studenci oraz pracownicy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studenci powinni posiadać aktualną legitymację studencką. Każdy uczestnik reprezentuje jeden z Wydziałów lub innych jednostek UAM (do wybory podczas rejestracji uczestnika). Prawo uczestnictwa mają wyłącznie osoby, które najpóźniej w dniu swojego startu ukończą 18 lat.

ORGANIZATOR

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM, Klub Uczelniany AZS UAM Poznań, Samorząd studentów UAM.

ZGŁOSZENIA

Należy stworzyć konto na stronie www.datasport.pl i dołączyć do rywalizacji od 9 kwietnia 2023 roku.

Logując się mailem i hasłem tymi samymi co przy zapisach, wybierając w zakładce Twoje zawody – Wiosenny RozRUCH na UAM i uruchamiając rejestrację.

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=7740  

Aplikacją Rejestrator GPS do pobrania ze Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.datasport.rejestrator&fbclid=IwAR2j-a2egteYSvSJjZryAIJr27NBjye07_bslSyAAdqIm8vAw4Bg258ky6c

lub na Iphona (IOS):

https://apps.apple.com/pl/app/datasport-rejestrator-gps/id1516174001?mt=8&fbclid=IwAR2U6xosQP1hiHOD7t6algy-VsSnB6PicN7Tt5wP7xTgPSn-Xn4d_BPsCUg

A) Zegarkiem sportowym GARMIN lub POLAR lub SUUNTO podłączonym do aplikacji Rejestrator GPS (zegarek podłączyć można w kółku z wykrzyknikiem na pierwszej stronie aplikacji). Można używać jednocześnie zegarka i aplikacji dla bezpieczeństwa. Wynik z zegarka będzie priorytetowy. Po pojawieniu się śladu z zegarka w treningach w aplikacji Rejestrator GPS w Wynikach w treningu należy wejść w edycję treningu i podpiąć go do zawodów.

B) Innym zegarkiem sportowym lub dowolną inną aplikacją rejestrującą ślad GPS (po zakończeniu zawodów konieczne jest pobranie z odpowiedniej aplikacji dla zegarka śladu jako plik tcx lub gpx i wgranie go do wyników zawodów przyciskiem dodaj swój wynik.

NAGRODY I WYRÓNIENIA

Puchar specjalny otrzyma Dziekan Wydziału, którego studenci i pracownicy łącznie zebrali najwięcej kilometrów.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Ze względu na zdalny charakter wydarzenia apelujemy o przestrzegania zasad fair play. Organizator zastrzega sobie prawo do wysłania uczestnikom informacji dotyczących Wiosennego RozRUCHu na UAM oraz innych imprez organizowanych, a także do wewnętrznych potrzeb administracyjnych i analitycznych. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie. W sprawach nieujętych w regulaminie rozstrzyga organizator.