1. Przejdź do Treść
  2. Przejdź do Menu główne

Data publikacji w serwisie: 26 marca 2021 r.

WIOSENNY rozRUCH NA UAM

Aktywność fizyczna, zdrowie oraz styl życia są ze sobą powiązane. Ludzkie ciało jest stworzone do ruch, stąd wymaga regularnej aktywności fizycznej. Wśród czynników warunkujących zdrowie aktywność fizyczna zajmuje priorytetowe miejsce. Ruch jest częścią ludzkiej natury. Nie tylko sprzyja funkcjonowaniu rozwojowi organizmu człowieka, ale także ma bardzo korzystny wpływ na jego psychikę i samopoczucie.

Celem wydarzenia jest promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród społeczności Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz przeciwdziałanie negatywnym skutkom wywołanym przez pandemię koronawirusa.

Zadaniem uczestników wydarzenia jest pokonanie jak najwięcej ilości kilometrów w ciągu całego miesiąca (od 11 kwietnia 2021 roku (godz. 0:01) do 11 maja 2021 roku (godz. 23:59), które przypisane będą Wydziałowi lub jednostce UAM, na którym studiuje lub pracuje.

Uczestnicy mają do wyboru aktywności fizyczne takie jak:

  • bieg w terenie
  • marsz w terenie (spacer)
  • jazda na rowerze
  • marsz z kijkami nordic walking
  • jazda na rolkach

Uczestnik wydarzenia może włączyć aplikację wielokrotnie w dowolnym czasie w okresie trwania „Wiosennego RozRUCHu na UAM” wybierając różne aktywności.

Prawo uczestnictw w wydarzeniu mają studenci oraz pracownicy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studenci powinni posiadać aktualną legitymację studencką. Każdy uczestnik reprezentuje jeden z Wydziałów lub innych jednostek UAM (do wybory podczas rejestracji uczestnika). Prawo uczestnictwa mają wyłącznie osoby, które najpóźniej w dniu swojego startu ukończą 18 lat.

Zgłoszenia można dokonać za pośrednictwem formularza (pobierz) od 11 kwietnia 2021 r do 11 maja 2021 r

Warunkiem uczestnictwa jest prawidłowe wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Logując się mailem i hasłem tymi samymi co przy zapisach, wybierając w zakładce Twoje zawody – Wiosenny RozRUCH na UAM i uruchamiając rejestrację.

Aplikacją Rejestrator GPS do pobrania:

Google Play (pobierz)
Iphona (IOS) (pobierz)

  1. Zegarkiem sportowym GARMIN lub POLAR lub SUUNTO podłączonym do aplikacji Rejestrator GPS (zegarek podłączyć można w kółku z wykrzyknikiem na pierwszej stronie aplikacji). Można używać jednocześnie zegarka i aplikacji dla bezpieczeństwa. Wynik z zegarka będzie priorytetowy. Po pojawieniu się śladu z zegarka w treningach w aplikacji Rejestrator GPS w Wynikach w treningu należy wejść w edycję treningu i podpiąć go do wydarzenia.
  2. Innym zegarkiem sportowym lub dowolną inną aplikacją rejestrującą ślad GPS (po zakończeniu zawodów konieczne jest pobranie z odpowiedniej aplikacji dla zegarka śladu jako plik tcx lub gpx i wgranie go do wyników wydarzenia przyciskiem dodaj swój wynik.
Jak działa aplikacja – krok po kroku

Okolicznościowe nagrody otrzymają uczestnicy, którzy indywidualnie zebrali najwięcej kilometrów dla swojego Wydziału. Puchar specjalny otrzyma Dziekan Wydziału, którego studenci i pracownicy łącznie zebrali najwięcej kilometrów.

Ze względu na zdalny charakter wydarzenia wynikający z potrzeby zachowania wymogów bezpieczeństwa w czasie pandemii, apelujemy o przestrzegania zasad fair play.